خانه / انرژی / معرفی نرم افزار ترموفلو

معرفی نرم افزار ترموفلو

نرم افزار ترموفلو یک نرم افزار شبیه سازی و مدلسازی انواع سیکل های تولید توان و نیروگاه از مرحله ترمودینامیکی تا صنعتی می باشد. زمانی که این نرم افزار را نصب می کنید در مسیر نصب چندین ماژول مختلف قابل مشاهده است که در زیر توضیح داده می شود :

images

۱- Gt pro : شبیه سازی واحد های گازی و بر پایه گاز (سیکل ترکیبی ، تولید همزمان ، آب شیرین کن و …)در شرایط طراحی (design condition)

۲- GT MASTER  : شبیه سازی واحدهای گازی و بر پایه گاز (سیکل ترکیبی ، تولید همزمان ، آب شیرین کن و …)در شرایط خارج از طراحی (off design condition)

 

۳- ST PRO : شبیه سازی واحدهای بخار  (نیروگاه حرارتی ) در شرایط طراحی (design condition)

۴- ST MASTER  : شبیه سازی واحدهای بخار  (نیروگاه حرارتی ) در شرایط خارج از طراحی (off design condition)

 

۵- Re master : برای شبیه سازی اثر تغییر یک یا چند متغیر در واحد های صنعتی در یک بازه ( بررسی اثر یک پارامتر بر یک نیروگاه )

۶- GT TEMPLAT :افزودن توربین گاز به کتابخانه نرم افزار

۷- QT PRO :جداول ترمودینامیکی

 

۸-THERMO FLEX : برای شبیه سازی هر واحدی در هر گونه شرایطی(با استفاده از ترسیم سیکل و اتصال تجهیزات مختلف در کتابخانه نرم افزار)

۹- PDE: PLANT DESIGN EXPERT

به جز ماژول ترموفلکس در بقیه قسمت های نرم افزار شما به عنوان کاربر تنها بایستی نوع تجهیزات به کار رفته در قسمت های مختلف واحد صنعتی را مشخص کرده و اعداد مربوط به دما و فشار و … را وارد نمایید. تنها در ماژول ترموفلکس است که کاربر امکان ترسیم انواع سیستم های خاص و یا سیکل های ترمودینامیکی مختلف را داراست و می تواند با تغییر جایگاه هر تجهیز در سیکل محاسبات مربوطه را انجام دهد

به منظور شبیه سازی یک واحد صنعتی موجود بایستی کلیه اطلاعات طراحی واحد در ماژول های STproو یا GT pro  وارد شده  و واحد به صورت طراحی شده تولید گردد. این واحد تولید شده در ماژول ST master ویا GT master برده شده و تغییرات صورت گرفته از زمان طراحی تا حال و یا شرایط به کارگیری های غیر طراحی مدل شود. در هر یک از این دو ماژول می توان به منظور بررسی یک پارمتر بر خروجی های مختلف مدل را به REMaster برده و با مشخص کردن بازه تغییرات نمودارها و یا جداول خروجی را تنظیم نمود.

این نرم افزار یک نرم افزار پرکاربرد در پروژه هاای ممیزی انرژی نیروگاهی است که تعداد بسیار زیادی از متغیر های نیروگاهی را در آن می توان تغییر داد و نتایج هر یک را بررسی نمود.

 

درباره ی smrk

۲ دیدگاه

  1. That’s a nicely made answer to a chnigeallng question

  2. نرم افزار ترموفلو واقعا نرم افزار کاملی است… بنده نسخه ۲۳ این نرم افزار را از سایت http://www.thermoflow.ir خریداری نمودم و ظاهرا جزوات جالبی در این خصوص دارند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>